10

Szmaragdowe piękno wodospadów i tradycje zielarskie w okolicach Borowic

17.07.2014 Czas trwania: 13.00-18.00, |

Podczas kolejnej wędrówki Duch Gór zaprezentuje piękno dwóch wodospadów położonych w Przesiece i Borowicach. Uczestnicy przejdą od Wodospadu Podgórnej (trzeciego co do wielkości naturalnego wodospadu w Karkonoszach), żółtym szlakiem przez lasy Borowic do niewielkiego Wodospadu Jodłówki. Na zakończenie wędrówki Duch Gór zaprosi wszystkich uczestników na opowieść o Laborantach i tradycjach zielarskich, które były niezwykle żywe w regionie Karkonoszy. Twórca receptury Likieru Karkonoskiego, zarejestrowanego jako produkt tradycyjny, zdradzi tajemnice, również lecznicze, ziół kryjących się w okolicznych lasach. Organizator: Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór
UWAGA impreza nie ma charakteru imprezy zorganizowanej, każdy uczestnik idzie na swoją odpowiedzialność.
WAŻNA INFORMACJA osoby chcące wziąć udział w całej wędrówce (przejście obok wodospadów oraz opowieść o Laborantach) powinny zorganizować sobie transport z Borowic niezależny od połączeń autobusowych. Osoby bez możliwości zorganizowania dodatkowego transportu mogą wziąć udział w części wędrówki (przejście obok wodospadów, bez opowieści o Laborantach). Jest to spowodowane brakiem autobusu z Borowic po godz. 18.00.
DO POBRANIA TAKŻE BEZPŁATNA APLIKACJA DLA TURYSTY – Kraina Ducha Gór multimedialny przewodnik po Krainie Ducha Gór, do pobrania w App Store oraz w Google play.
DLA UCZESTNIKÓW PREZENT – przewodnik turystyczny, składający się z trzech części „Kraina Ducha Gór”

WIECEJ INFORMACJI NA TEMAT WĘDRÓWEK:

www.festiwalduchagor.pl
www.konkursy.duchgor.org
www.facebook.com/duch.gor.lgd


UCZESTNICTWO BEZPŁATNE –

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY –
www.konkursy.duchgor.org
www.festiwalduchagor.pl